Управління нововведеннями в кадровій роботі
Управління нововведеннями в кадровій роботі – це цілеспрямована діяльність керівника організації та спеціалістів підрозділів щодо забезпечення ефективних темпів та масштабів оновлення кадрової роботи на основі нововведень згідно з перспективними та поточними цілями розвитку організації.
Нововведення в кадровій роботі – це управлінські нововведення, під якими розуміється кожна цільова діяльність, організаційне рішення, система, процедура або метод управління кадровою роботою, яке суттєво відрізняється від сталої практики та вперше використовується в даній організації і яке спрямоване на підвищення рівня та здібності кадрів вирішувати задачі ефективного функціонування та розвитку організації в умовах конкуренції.
Класифікація нововведень в кадровій роботі:
За об’єктами – у відношенні окремих працівників, структурних підрозділів, організацій.
За інноваційним потенціалом – радикальні, поліпшуючі, модифікуючи.
За масштабом – великі (кадрова реформа), середні, дрібні.
Залежно від області аналізу та побудови системи управління організації – цільові програми, функціональні підсистеми, забезпечуючи підсистеми.
Залежно від радіусу дії – внутрішньоорганізаційні, між організаційні.
За ступенем усвідомлення працівниками – необхідні, не необхідні.
За часом впровадження – без тривалої підготовки, з тривалою підготовкою, без попередньої підготовки.
Залежно від необхідної підготовки – організаційної, фінансової, кадрової, психологічної, матеріальної, інформаційної, комплексної.
За рівнем відокремлення та зв’язку з іншими нововведеннями – відокремлені, комплексні.
За стадіям технології управління персоналом – планування роботи з персоналом організації, маркетинг персоналу, найом та відбір персоналу, ділова оцінка персоналу, адаптація персоналу, організація труда та робочого місця персоналу, використання персоналу, звільнення персоналу.
За стадіями технології управління розвитком персоналу — управління соціальним розвитком персоналу; організація систем навчання, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу; атестація персоналу; управління кар’єрою та службово-професійним просуванням персоналу; формування резерву для просування на керівну посаду.
В області управління поведінкою персоналу організації – управління мотивацій та стимулюванням трудової діяльності персоналу; управління конфліктами та стресами; управління безпекою та здоров’ям персоналу; організація умов праці, режиму та дисципліни труда персоналу.
За ступенем наслідків – ефективні (економічний, соціальний ефект), нейтральні, неефективні (фінансові, часові, соціальні утрати).